تبلت طراحی چیست ؟

تبلت طراحی، یک ابزار طراحی برای هنرجویان و هنرمندان دنیای طراحی دیجیتال می باشد. این ابزار کمک می کند طراح های دیجیتال با دقت و تکنیک های بهتری خلق شوند. یک قلم و یک پد طراحی را در نظر بگیرید که با حرکت قلم روی پد طراحی می توان اشاره گر روی کامپیوتر حرکت می کند. این دستگاه هیچ سیستم عامل و منابعی مانند رم ، سی پی پیو و … ندارد. تمام نرم افزار های گرافیکی روی کامپیوتر نصب می شود. از این رو نام این دستگاه در ایران به اشتباه تبلت گفته می شود. قلم نوری اسم اصلی و رایج این دستگاه می باشد.

تبلت طراحی XP Pen

تبلت های طراحی XP Pen مدل های متنوعی دارد. کمپانی ایکس پی پن بسیار پر قدرت و با تکنولوژی های بسیار بالا سال ها است که این دستگاه ها را تولید می کند.

تکنیک، حرفه و نرم افزار های گرافیکی مختلفی امروزه وارد دنیای طراحی دیجیتال شده است. این نیاز باعث شده که کمپانی های مختلف مخصوصا XP Pen تلاش خود را بکند تا مدل های تخصصی ارائه بدهد. به طور مثال برای طراحی ها که فقط به اسکیز های ساده نیاز دارد معمولا تبلت های طراحی ایکس پی پن ساده پیشنهاد می شود. برای طراحی هایی که نیاز به وقت زیادی برای کار روی آن است، به صورت مثال طراحی کاراکتر و حوزه تصویر سازی معمولا با نمایشگر پیشنهاد می شود.

در ادامه قصد داریم در مورد انواع تبلت طراحی xp pen  ( ایکس پی پن ) بیشتر صحبت بکنیم.

تبلت طراحی XP-Pen با چه نرم افزار هایی سازگار است؟

تبلت های طراحی xp-pen با همه نرم افزار های گرافیکی سازگار است. اما اینکه در وبسایت اصلی خود بعضی از نرم افزار های نام برده است دلیل دیگری دارد. ایکس پی پن و یا هر برند تولید کننده تبلت های طراحی وظیفه دارد که درایور را آپدیت بکند. آپدیت درایور فقط برای معرفی دستگاه به کامپیوتر نمی باشد. درایور ها آپدیت می شوند تا تبلتهای طراحی قلم های جدید نرم افزار های گرافیکی را بهتر بشناسند.

نتیجه گیری :

با حرکت قلم روی تبلتهای طراحی XP Pen به راحتی می توان در همه نرم افزار های گرافیکی اشاره گر را حرکت داد. اما اگر بخواهیم از براش های نرم افزارمان به خوبی استفاده بکنیم بهتر است که درایور را نصب بکنیم و مرتب آپدیت نگه بداریم. اگر از نرم افزار های پیشنهاد خود XP Pen استفاده بکنیم سرعت این آپدیت های بیشتر است.

کاربران تبلت طراحی xp pen

کاربران تلت طراحی xp pen بسیار متفاوت هستند. طراحان دیجیتال مهمترین مصرف کنندگان این دستگاه ها می باشند. اساتید دانشگاه برای تدریس آنلاین و آموزش های مجازی ، طراحی فرش و پارچه ، طراحی های صنعتی ، اتوماسیون های اداری و … . دیگر کاربران تبلت های طراحی ایکس پی پن می باشند.

لوگو تایپ ، طراحی فونت ، طراحی کاراکتر ، انیمیشن ، ویرایش عکس ، تدوین فیلم و … . هنرمندان و هنرجویان بیشتر مطف کنندگان این دستگاه ها می باشند.