بررسی قلم نوری

بررسی آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن

یک بررسی از ایکس پی پن

آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن یکی از جدیدترین قلم های نوری بانمایشگر از ایکس پی پن است .این نمایشگر یکی از برترین و اقتصادی ترین نمایشگرهای دنیا می باشد که از نظر اقتصادی و قابلیت های پرکاربردی که دارد ، متمایزاست.

دراین مقاله ما به تمام قابلیت های نمایشگر آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن نگاهی از نزدیک می اندازیم و بررسی می کنیم که این قلم درمقابل نمایشگرهای هم رده ی خود چه مزایا و ویژگی هایی دارد .

ویژگی ها و مشخصات قلم نوری در بررسی ایکس پی پن آرتیست پرو 15.6

قلم نوری آرتیست پرو 15.6 با برخی قابلیت های خاص ارائه شد است. قابلیتت هایی مانند رینگ قرمزی که تا آن زمان برروی هیچ یک از نمایشگرها نبود . قبل ازینکه همراه شما تمام قابلیت های آرتیست پرو را بررسی کنیم به یاد داشته باشید که قابلیت ها به تنهایی تمام خصوصیات و جنبه های یک قلم نوری نیست . پس دراین مقاله همراه ما باشید.

 • رزولوشن : 1920X1080 P
 • ابعاد : 15.6inch
 • شناسایی رنگ : 88% ntsc
 • ابعاد سطح فعال : 34x19cm
 • محافظ قلم : دارد
 • حساسیت به فشار : 8192 level
 • حساسیت به زاویه : دارد
 • کلید های میانبر : 8 عدد
 • رینگ چرخشی : 1 عدد
 • پایه ی قلم : دارد

طراحی و ساختار قلم با نمایشگر آرتیست پرو 15.6

محدوده فعالیت شما در سمت راست نمایشگرو کلیدهای میانبر و رینگ کمکی در سمت چپ قرار گرفته اند . پورت ورودی شما از نوع usb-c می باشد که سمت راست نمایشگر آرتیست پرو در کنار دکمه پاور (power) و دکمه مربوط به تنظیمات میزان روشنایی قرار دارد.

ابعاد نمایشگر آرتیست پرو 15.6 اینچ است که یکی از متداول ترین ابعاد در میان طراحان به سبب جابجایی و محدوده فعال کافی آن می باشد . بهمچنین ضخامت نمایشگر شما 11 میلی متر است و وزن کمی دارد که باعث می شود، به راحتی برروی میز کار خودتان یا در منزل خودتان از آن استفاده کنید و قابلیت جابجایی دارد .

نمایشگر آرتیست پرو 15.6 بسیار مقاوم و بادوام می باشد و حتی اگر درمواقعی در طول روز بیشتر از ساعت ها با این نمایشگر کار کنید. در قسمت پشت نمایشگر دو پوشش لاستیکی وجود دارد که باعث می شود نمایشگر روی سطحی صاف مقاوم تر بایستد.

قابلیت های آرتیست پرو 15.6 چیست ؟

صفحه نمایشگر آرتیست پرو 15.6 یکی از اصلی ترین اجزاء قلم نوری شماست. رزولوشن تصویر در این قلم 1920x1080p می باشد پس روشنایی و دقت رنگ نمایشگر آرتیست 15.6 پروعالی و کافی است.همچنین توانایی شناسایی رنگ های اصلی و فرعی تا 88% NTSC یا 120% SRGB را دارد.

زاویه دید بسیار خوب است و در اثر مایل نگاه کردن به نمایشگر تغییر رنگ و اعوجاج خطوط ایجاد نمیشود.

پوشش لایه ای نمایشگر چیست ؟

در نمایشگرهایی که در سالهای گذشته ارائه میشد ، یک شکاف کوچک بین صفحه نمایشگرشما و پوشش شیشه روی آن وجود داشت ، کاملا منطبق برروی هم نبودند .به همین دلیل خطوط هنگام طراحی برروی صفحه فاصله ای یک میلی متری با نقطه ای که قلم در آنجا قرار دارد ، داشتند و این نمایشگر را کند نشان می دهد.

اما در نمایشگر xp pen Artist pro 15.6 صفحه نمایشگر شما و لایه شیشه ای روی آن کاملا برهم منطبق هستند و شکافی ندارند و این کمک می کند تا خطوط شما هنگام طراحی واقعی تر به نظر بیایند و دقت بالایی داشته باشند.

بادرنظر گرفتن قیمت اقتصادی آرتیست پرو 15.6 نسبت به نمایشگر های دیگر ، پوششی که در این نمایشگر استفاده می شود و در بالا ذکر شد از مزیت های این قلم است.

خصوصیات کیفی وظاهری صفحه نمایشگر آرتیست پرو 15.6

عدم بازتاب نور از صفحه نمایشگرشما ازموضوعاتی است که حائز اهمیت است و طراحی کردن با نمایشگر های بزرگی که نور را بازتاب می کنند مشکل است .به همین علت است که نمایشگر های جدید همراه با قابلیتی چون عدم بازتاب نور طراحی شده اند .

آرتیست پرو 15.6 دارای یک لایه ای نازک برروی سطح شیشه ای خود است که این لایه دارای ساختاریست که ضد نور است و مانع بازتاب نور به چشمان شما می شود .

قلم آرتیست 15.6 پرو ایکس پی پن

قلم آرتیست پرو 15.6 دارای حساسیت به فشار 8192 سطح است .و همچنین علاوه بر حساسیت به فشار ، حساسیت به زاویه ی 60 درجه از خصوصیاتی است که این قلم را متمایز کرده است و نسبت به قیمت مناسبی که با این مزایایی دارد اقتصادی نامیده می شود.

قلم آرتیست پرو مقاومت بالایی دارد و خطوط نرم و روان بدون هیچ خط خوردگی ایجاد می شوند اگر خطوطی با سرعت بالا بکشید قطعا این را متوجه می شوید.واگر حساسیت به زاویه را تست کنید به خوبی آنچه انتظار دارید کار می کند. و همان طور که قبلا مطرح کردیم این قلم برروی پوشش چندلایه ای نمایشگر به خوبی و بدون هیچ گونه مشکل و کندی می کشد.

نوک قلم قابل تعویض است و دو کلید میانبر روی قلم وجود دارد که می توانید خصوصیت پر کاربردی همچون پاک کن و.. را برروی شان خصوصیت سازی کنید .کلید های میانبر روی قلم اندکی برجسته هستند تا شما به راحتی بدون نگاه کردن آن ها را بیابید و استفاده کنید . جنس کلیدهای میانبرروی قلم عالی است و هنگام فشار دادن آن متوجه کیفیت شان می شوید .

در مجموع قلم آرتیست پرو 15.6 یک قلم مناسب ، کم وزن و استاندارد هنگام طراحی است . پوشش جانبی وبالای قلم بسیار سازگارتر از پوشش انتهای قلم است. علاوه براین جنس لاستیکی آن کمک می کند قلم را راحت تر در دستتان بگیرید . با وجود این خصوصیات اگر ساعت ها قلم آرتیست پرو 15.6 در دستتان باشد خسته نخواهید شد.

پایه ی نگه دارنده و محافظ قلم آرتیست پرو

ایکس پی پن آرتیست پرو 15.6 همراه با یک محافظ و پایه ی قلم محکم ومقاوم ارائه شده است که شکل استوانه ای دارد.جنس این محافظ قلم از پلاستیک است وپایه ی قلم که بخشی از این محافظ است، از مواد پلاستیکی مقاوم و نرم تری ساخته شده است.

اگر انتهای پایه ی قلم تان را باز کنید نوک های یدک در این قسمت قرار گرفته اند که 8 عدد نوک است. پایه ی شما هم از قلم محافظت می کند و هم محل نگه داری نوک های اضافی است و هم می توانید نوک خود را از طریق این قسمت تعویض کنید. هم چنین بدانید که قلم شما درون پایه قلم به طور عمودی می ایستد و وزن قلم بر روی نوک قلم نیست . مراقب باشید که ازقلمتان به خوبی مراقبت کنید و آن را روی سطح صاف و خود نمایشگر نگذارید.

کلیدهای میانبر در آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن

کلید های میانبر فراوان یکی از قابلیت هایی است که بیشتر هنرمندان خواستار آن در قلم نوری بانمایشگر هستند.آرتیست پرو 15.6 دارای 8 عدد کلید میانبر می باشد که خصوصیت سازی هایی همچون (alt+p، alt+c و .. ) را روی آن انجام دهید.

کلید های میانبر آرتیست پرو در سمت چپ نمایشگر قرار گرفته اند که بهترین قسمت هم برای چپ دستان و هم راست دستان می باشد. اگر شما چپ دست هستید به راحتی نمایشگر را 180 درجه می چرخانید و سپس کلید های میانبر در سمت راست محدوده شما قرار دارد.

کلیدهای میانبر بر روی نمایشگر ایکس پی پن برجسته و قابل لمس هستند. به راحتی می توانید کلیک و لمس شان کنید بدون اینکه به نمایشگرنگاه کنید. شما میتوانید در تنظیمات مرتبط با درایور آرتیست پرو 15.6 این کلید های میانبر را خصوصی سازی کنید و هر وقت تمایل داشتید جابجا کنید.

رینگ قرمز یا red roller در آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن

در نگاه اول ممکن است که این رینگ در نمایشگر artist 15.6 ساده به نظر برسد، اما در واقعیت بسیار کاربردی است و هرچه بیشتر از نمایشگر استفاده کنید بیشتر می توانید از وجود رینگ قرمز لذت ببرید.

برخی از نمایشگرها با قابلیت تاچ بر روی نمایشگر ارائه می شوند که جایگزین کلید های میانبر بشود. گاهی اوقات این ویژگی می تواند کارا باشد اما در اکثر مواقع دچار باگ می شود و آن طور که شما انتظار دارید عمل نمی کند.

نمایشگرxp pen artist pro 15.6 اولین نمایشگری است با رینگ چرخشی طراحی شد و این رینگ به شما در قابلیت هایی همچون (+zooming ، brush-، brush و scroll up and down ) کمک کند .این یکی از خصوصیت های مناسبی است که ایکس پی پن در اختیار شما قرار داده تا راحت تر و بی دردسر طراحی کنید.

red roller از ساختاری مستحکم برخوردار است که دچار آسیب نشود و حس رضایت در چرخش و قابلیت های دیگر را به شما میبخشد . در آخر وجود این کلید چندکاربره در آرتیست پرو سبب زیبایی وکارایی بیشتر آن شده است .

پایه ی نمایشگر

یکی از استاندارد های استفاده از نمایشگر این است که برروی پایه قرار داده شود و ترجیحا برروی سطح صاف استفاده نشود از این رو ایکس پی پن برای آرتیست 15.6 پرو پایه ی جدا دارد .جنس پایه ی نگه دارنده از پلاستیک است و پوشش پلاستیکی نرمی برروی آن از نمایشگر شما محافظت می کند .

امکانات دیگر

نمایشگر ایکس پی پن به علت امکانات و قابلیت های بی شماری که دارد ، در بین هنرمندلن شناخته شده است .

در اینجا لیستی از تجهیزاتی که درون جعبه ی آرتیست پرو 15.6 وجود دارد ، تهیه کرده ا یم : نمایشگر آرتیست پر و15.6

قلم و محافظ قلم

نوک های اضافه

پایه ی نگه دارنده نمایشگر

کابل 3در1 برای اتصالات

آداپتور برای تامین برق

کابل آداپتور مخصوص HDMI به مک

کابل رابط اضافه

دستمال تمیزکننده

دفترچه راهنما

نحوه اتصالات در ARTIST PRO 15.6

وجود سیم های بسیار باعث شلوغی می شود پس برای اینکه از تعداد سیم های اضافی کم شود، این قلم نوری با نمایشگر همراه با یک کابل 3 در 1 ارائه شده است . راس این کابل HDMI است که سه کابل دیگر از آن خارج می شود.

13

طریقه اتصالات سیستم به نمایشگر را به شما در 6 مرحله توضیح می دهیم:

 1. کابل 3در یک را به پورت HDMI دستگاهتان وصل کنید.
 2. کابل مشکی USB-A را به دستگاهتان متصل کنید .
 3. کابل USB TYP-C را به نمایشگرتان متصل کنید.
 4. کابل USB رابط را به کابل USB TYP-A بزنید .
 5. کابل مربوط به آداپتور را به دستگاه آداپتور وصل کنید و آداپتور را به منبع برق وصل کنید.
 6. دکمه ی پاور را فشار دهید تا نمایشگر روشن شود.

پس با این نوع اتصالات و کابل مجزایی که دارید تا مستقیما از دستگاه به نمایشگرتان وصل شود ، فضای زیادی اشغال نمی شود و آرامش شما برهم نمی ریزد.

اگردستگاه شما پورت HDMI یا USB-A ندارد شما میتوانید از هاب مبدل USB استفاده کنید که به شما پورت های خروجی زیادی می دهد.

درایور Artist pro 15.6 xp pen

قبل از اینکه بخواهید از نمایشگر استفاده کنید ،شما باید درایور مخصوص این مدل را از سایت xp pen دانلود و نصب کنید . توجه داشته باشید که درایور هم برای ویندوز و هم برای مک سازگار است.

درایور یک نرم افزار است که ارتباط بین شما و نمایشگر را راحت تر می کند. از طریق درایور شما تنظیمات مرتبط با نمایشگر را انجام می دهید و حساسیت به فشار و زاویه و .. را تست می کنید.

در تنظیمات درایور شما می توانید میزان حساسیت و فشار قلم را تغییر دهید . علاوه براین بر روی کلید های میانبرتان خصوصیت های مورد علاقه تان را تنظیم کنید. در حالت ساختار درایور آسان و قابل دسترس است و پس از چند دقیقه به راحتی میتوانید تنظیمات را انجام دهید.

سازگاری ایکس پی پن آرتیست پرو 15.6 با ویندوز و مک

نمایشگر آرتیست پرو هم با ویندوز هم با مک سازگار است. تمام نرم افزار های گرافیکی هم چون photoshop، illustrator ، corel،clip studio و .. نیز سازگاری دارند .

خلاصه و نتیجه گیری

چرا نمایشگر آرتیست پرو 15.6 ایکس پی پن یکی از بهترین هاست ؟

نمایشگر های اقتصادی تاکنون به این اندازه مفید و پر کاربرد نبوده اند .قلم نوری با نمایشگر آرتیست پرو با قابلیت هایی ارائه شده است که تنها در نمایشگر های گران قیمت به چشم می خورد.

شما با وجود قابلیت هایی هم چون کلید میانبر بر روی نمایشگر ، رینگ چند کاربره ، قلم روان وعالی و … می توانید تجربه ای بی نظیر در طراحی داشته باشید و در زمان و هزینه های شخصی تان صرفه جویی کنید.

عکس آخر

منبع : >xp pen artist pro 15.6 review

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *